Hakkında

HAKKINDA

Istanbul Arel Üniversitesi Iletisim Fakültesi Iletisim Çalismalari Dergisi, 2010 yilindan bu yana iletisim kuram ve arastirmalarina odaklanan ulusal hakemli bir sosyal bilimler dergisidir. Dergi farkli kuramsal yaklasimlara ve inceleme yönelimlerine açiktir. Bu kapsamda dergi Türkiye’de ve dünyada iletisim konularinin bilimsel/akademik tartismasi için bir forum yeridir; iletisim alanindaki birikmis bilgiye katkida bulunarak insanlik için faydali bilginin olusmasi ve gelismesine katkida bulunmayi amaçlamaktadir; iletisimde kuramsal ve yöntembilimsel olarak zengin çok disiplinli bilgi kazanimi ve gelismesine çalismaktadir.

Istanbul Arel Üniversitesi Iletisim Fakültesi Iletisim Çalismalari Dergisi iletisim sosyoloji, ekonomi, siyaset, kamu yönetimi, sosyal psikoloji, kültür, antropoloji, tarih, dilbilim, söylembilim, ekoloji, film çalismalari, ticari ve sanat gibi insan yasaminin her yaniyla ilgili çalismalara yer vermektedir.

Dergi dört ana bölümden olusmaktadir:

  1. Kuram ve Arastirma Bölümü: Kuram ve arastirma makalelerini içerir.

  2. Forum Bölümü: Iletisim konulariyla ilgili akademik konusmalar, yorumlar, elestiriler, yorum ve elestirilere yanitlar, tartismalar ve düsünceleri içerir.

  3. Degerlendirme/elestiri Bölümü: Kitap, belgesel ve diger filmler, videolar, televizyon programlari ve sanat sunumlari gibi iletisim ürünleriyle ilgili kisa elestirel degerlendirmeleri içerir.

  4. Haberler ve Duyurular Bölümü: Arastirma notlari, iletisimle ilgili çesitli raporlar sunulmakta ve iletisimle ilgili konferanslar, seminerler ve panelleri içerir.